Jedna veština dnevno- obogatite sebe
Preduzeća danas moraju učiniti sve što je u njihovoj moći da bi ostali konkurentni i zadržali visoko stručno i motivisano osoblje. Da bi zaposleni bili zadovoljni i kompetentni, poslodavci treba da budu svesni potrebe za daljom obukom i edukacijom svojih kadrova.
Trening i edukacija se danas doživljavaju u organizacijama kao osnova za koordinisanje ciljeva organizacije dugoročno, kako bi se efikasno i uspešno ostvarili radni zadaci u okruženju novog, tržišnog načina i stila poslovanja.
Jedna veština dnevno
Prošlo je vreme kada je znanje jedne veštine moglo obezbediti stabilnost posla. Ranije su ljudi sticali novu veštinu jednom u toku radnog veka, a danas je to nova veština godišnje, mesečno ili čak nedeljno.
Jedna od osnovnih veština koja se mora usvojiti jeste veština komuniciranja. U tu svrhu ISTCUBE d.o.o. organizuje treninge efikasne korporativne komunikacije i treninge upravljanja konfliktima.
Ovi treninzi imaju za cilj stvaranje efikasnije i fleksibilnije međuljudske komunikacije; postizanje bolje radne atmosfere i vešto snalaženje u sukobima i nesporazumima u interakciji sa drugim ljudima. Rezultati će se videti u povećanoj efikasnosti i produktivnosti, kao i u generalnom poboljšanju odnosa svih zaposlenih međusobno i sa klijentima. Međutim, treba ukazati na neminovnost postojanja konflikata u organizaciji, njihovu povezanost sa stresom, te važnost umeća (pravovremenog) prepoznavanja uzroka stresa na radnom mestu.
Istraživanja su, naime, pokazala da smo dnevno izloženi delovanju više od stotinu uzročnika stresa. Na neke od njih možemo uticati ličnim stavom prema drugim ljudima i situacijama. Naime, ako i ne možemo uvek uticati na situaciju u kojoj se nalazimo – možemo i moramo u najvećoj mogućoj meri uticati na našu reakciju – tj. izabrati manje konfliktan način njenog rešavanja. Program upravljanja stresom, menadžment organizacije mora da shvati kao jednu prevenciju i opštu korisnost za dobrobit svih ljudskih resursa, jer eventualni apsentizam i fluktuacija, kao posledica dejstva raznih stresora daleko su skuplji od bilo kakve prevencije, edukacije i programa preventivnog delovanja.
Trening Upravljanje stresom, koji nudi ISTCUBE d.o.o. može pomoći zaposlenima u ovladavanju tehnikama za prevenciju i prevazilaženje stresnih situacija.
Fleksibilnost na prvom mestu
Tempo stalnih promena u današnjem poslovnom okruženju zahteva od menadžera i zaposlenih da budu fleksibilni i prilagodljivi, da rade efikasno i dele strast za postizanjem rezultata.
Zbog velike konkurencije organizacije moraju biti izuzetno efikasne i svesne pitanja kvaliteta, jer samo dobar kvalitet nije isto što i dovoljno dobar kvalitet.Danas na tržištu mogu da opstanu samo oni koji su spremni lako i brzo da se prilagode novonastalim promenama. Liderstvo i promene su sinonimi. Menadžment je povezan sa efikasnošću, a liderstvo sa efektivnošću i promenama. Od uspešnog menadžera se očekuje da bude pravi lider - da podstakne najbolje kod svojih zaposlenih – probudi njihove potencijale i entuzijazam. Emocionalni aspekt liderstva ima veliki uticaj na klimu u organizaciji, međuljudske odnose i ukupne rezultate timova i kompanija. Liderske veštine treba razvijati na svakom poslu, a ISTCUBE d.o.o. vam u tome može pomoći.
Edukacijom zaposlenih postiže se veliki broj ciljeva
Tokom karijere zaposlenog značajna funkcija edukacije je podizanje kompetentnosti zaposlenog čime se osposobljava za bolje i sigurnije obavljanje radnih zadataka. Takođe se edukacija može koristiti za prekvalifikaciju i napredovanje u službi, čime ista služi ličnom razvoju i uspešnoj karijeri zaposlenog. Zbog navedenih razloga veoma je značajno kontinuirano planiranje edukacije za zaposlene imajući u vidu potrebe organizacije za razvijanjem određenih kompetencija i veština kod zaposlenih.
(Preuzeto sa sajta: eKapija- 20.06.2011.)
DOGAĐAJI
-
LIVE STREAM BESPLATNOG SEMINARA: „Kako...
Danas, 12. juna, od 17:30 časova, pridružite nam se na seminaru „Kako dobiti sve što želiš – tajne uspješnog pregovaranja u poslovnom... Više »
-
LIVE STREAM BESPLATNOG SEMINARA: „G.R.A.B....
U subotu, 31. maja, od 9:30 časova, pridružite nam se na seminaru „G.R.A.B. YOUR LIFE: Koordinate za uspjeh bez unutrašnjih kočnica”.... Više »
-
LIVE STREAM SEMINARA: „Od baby boomera...
U utorak, 29. aprila, od 17:30 časova, pridružite nam se na seminaru „Od baby boomera do generacije Z: Ključ harmonije u poslovnom... Više »
-
JUNIOR MID-LEVEL FULL STACK DEVELOPER-Lo...
Lova Digital Money Transfer d.o.o. Banja Luka je domaća fin-tech kompanija koja u spješno posluje od 2021. godine. Vla... Više »
-
Graphic Designer - LINKgroup Professiona...
Mi smo LINK group, vodeća internacionalna kompanija koja se više od 20 godina uspješno bavi profesionalnom edukacijom ... Više »
-
Pomoćnik u marketingu - Edukativni centa...
Edukativni Centar Swanbell je edukativni centar za učenje stranih jezika na svim nivoima za decu i odrasle. Osnovan je 1... Više »
-
LINK edu Alliance ISPIT JOB Speed Dating...
Brzi intervjui sa najatraktivnijim poslodavcima u regionu na sajmu zapošljavanja LINK2job Drage koleginice i kolege, po... Više »
-
Polaznici i studenti LINK edu Alliance b...
U subotu, 1. 10. 2022. godine, u organizaciji Centra za razvoj karijere, održano je finale Case Study Competitiona, jedi... Više »
-
Prava vrednost – tvoja prednost!
Savez studenata Fakulteta organizacionih nauka, pod pokroviteljstvom Fakulteta organizacionih nauka, jedanaesti put po r... Više »
Citat dana
Uvek imamo dovoljno vremena ako ga koristimo na pravi način.
Anonimni autor
Ne propustite obaveštenje o besplatnim seminarima!
Unesite Vaš e-mail i budite obavešteni o besplatnim seminarima, radionicama i drugim događajima koji vam mogu pomoći da nađete posao i razvijete svoju karijeru!